بهترین نرم افزار مدیریت مطب و کلینیک

ژنیـک

گروه فناوری اطلاعات ژنیک، محصول آفلاین خود را در دو نگارش نرم افزار دندانپزشکی و نرم افزار پزشکی تحت ویندوز عرضه کرده است. بدیهی است، این نرم افزار در نسخ مطب، کلینیک و پلی‌کلینیک (پزشکی و دندانپزشکی) ارائه شده که هر کدام در کنار ویژگی‌های مشترک، قابلیت‌های اختصاصی مربوط به خود را نیز دارند.
نرم افزار مدیریت مطب و کلینیک تحت ویندوز ژنیک کلیه فرآیند‌های موجود در مطب را پوشش داده و ضمن مدیریت کامل پرونده، فعالیت‌های جانبی مطب نظیر حسابداری، انبارداری، مدیریت عمومی پرسنل، تبلیغات و تحلیل اطلاعات بیماران را نیز پوشش می‌دهد. ژنیک به گونه‌ای طراحی گشته است که کاربر به سادگی با آن ارتباط برقرار کرده و تمامی گزینه‌ها همواره در دسترس وی باشد.

نرم افزار مطب و کلینیک ژنیک، برترین نرم افزار مدیریت مطب و کلینیک
نرم افزار پزشکی ژنیک

آموزش حرفه ای

با توجه به تأکید گروه ژنیک بر آموزش و پشتیبانی نرم افزار، گروه ژنیک علاوه بر آموزش جامع پرسنل در هنگام راه‌اندازی و تحویل سیستم، نسبت به نصب راهنمایی مصور و کامل داخل نرم افزار اقدام نموده و به صورت دوره‌ای نیز فرآیند استفاده از نرم افزار توسط پرسنل مطب را نیز کنترل می‌نماید.

استفاده تحت شبکه

ژنیک به صورت تک سیستم و تحت شبکه قابل استفاده بوده که در حالت شبکه یک سیستم در اختیار پزشک و سیستم دیگر در اختیار منشی قرار خواهد داشت و ثبت اطلاعات اولیه توسط منشی صورت پذیرفته و پزشک پرونده بیمار را بررسی و گزارشات درمان را ثبت می‌کند

بروز رسانی رایگان

نرم افزار ژنیک دارای بروزرسانی خودکار و آنلاین بوده و همواره آخرین امکانات نرم افزار در اختیار تمامی کاربران قرار می‌گیرد. علاوه بر این در صورت بروز هرگونه مشکل، گروه ژنیک می‌تواند به صورت آنلاین و در کمترین زمان ممکن از راه دور به سیستم متصل شده و مشکلات به وجود آمده را برطرف نماید

پشتیبان گیری خودکار

گروه ژنیک نگاه ویژه‌ای به مسئله امنیت اطلاعات داشته و با تعبیه سیستم‌های خودکار پشتیبان گیری و ذخیره فایل‌های پشتیبان در محیط‌های ابری، حداکثر امنیت ممکن را فراهم آورده است.

امکانات نرم افزار مدیریت مطب و کلینیک ویندوزی ژنیک

سیستم حسابداری مطب جامع

سیستم حسابداری کامل و  پیشرفته‌ ژنیک، شما را از استفاده از هرگونه نرم افزار حسابداری دیگر کاملا بی‌نیاز می‌کند. تمامی دریافتی‌ها و پرداختی‌ها(حتی هزینه‌ی جاری) در این قسمت قابل محاسبه است. نمایش گزارشات مالی بیمه‌های اولیه و تکمیلی، کسورات و حتی سیستم یادآور قسط و مشاهده‌ی کلیه هزینه‌ها در بازه‌های زمانی قابل تنظیم نیز از امکانات دیگر این سیستم است. در مواردی مانند تهیه‌ی گزارشات بیمه، نرم افزار تمامی اطلاعات را دقیقا به فرمت مورد نیاز بیمه تنظیم کرده و می‌توان بدون انجام عملیات اضافه، گزارش‌ها را برای بیمه ارسال کرد.

سیستم نوبت‌دهی و رزرو نوبت

در سیستم نوبت‌دهی ژنیک امکان ثبت و مشاهده‌ی نوبت‌ها و زمان‌های آزاد برای نوبت‌دهی هر پزشک به صورت مجزا وجود دارد. این قابلیت به علاوه‌ی امکان تنظیم کردن مدت زمان هر نوبت، بازدهی ساعت حضور پزشک را تا حد ممکن بالا برده و باعث نظم و ساماندهی مرکز می‌شود. ارسال پیامک یادآور نوبت، رزرو و جایگزینی نوبت‌های کنسل شده و مشاهده‌ی لیست انتظار همگی از امکاناتی هستند که این نرم افزار در اختیار پزشکان قرار می‌دهد. همچنین امکان انتقال یک نوبت و یا تمام نوبت‌ها به صورت هم‌زمان از تاریخی به تاریخ دیگر و مشاهده‌ی برنامه‌ی کاری پزشکان نیز وجود دارد.

سیستم مدیریت پرونده پیشرفته

جست‌وجوی بسیار ساده و سریع میان پرونده‌ها بر اساس پارامترهای متفاوت مانند نام، شماره‌ی پرونده، شماره‌ی تماس و کد ملی، دسترسی به پرونده‌های بیماران را در کسری از ثانیه ممکن می‌سازد. سیستم مدیریت مطب‌ و کلینیک ژنیک امکان ثبت درمان، آزمایشات، ثبت هزینه‌های درمان خود و خانوار، مدیریت تصاویر و فیلم‌های بیمار، امکان چاپ اطلاعات، ویرایش و به روز رسانی پرونده‌ها و بسیاری امکانات کاربردی دیگر‌ را فراهم می‌کند. همچنین می‌توان پرونده‌ی مورد نظر را به کارتابل یک یا چند پزشک مرتبط جهت درمان ارجاع داد.

سیستم حضور و غیاب

از آنجایی که ساعات ورود و خروج کارکنان علی‌الخصوص در کیلینیک‌ها بسیار حائز اهمیت است، با استفاده از این سیستم می‌توان شیفت‌های متفاوت را برای کارکنان مرکز درمانی تعریف نمود تا به وسیله‌ی آن فرآیند حضور و غیاب هم‌زمان با ورود به سیستم انجام ‌شود. سیستم حضور و غیاب این امکان را به مدیر یک مرکز درمانی می‌دهد تا بتواند به راحتی و تنها با یک کلیک گزارش برنامه‌ی کاری و ساعات ورود و خروج کارکنان خود را دریافت کند. این قابلیت یک مطب و یا کیلینیک را از وجود هرگونه سیستم کاغذی حضور و غیاب بی‌نیاز می‌کند.

اتصال به دستگاه کارتخوان

استفاده از قابلیت pc-pos علاوه براینکه موجب صرفه‌جویی در زمان و کاهش خطا می‌شود، می‌تواند کار برای منشی مرکز بسیار آسان‌تر کند. یکی از بهترین قابلیت‌های نرم افزار ژنیک استفاده از این قابلیت برای انجام عملیات پرداخت است. تمامی تعرفه‌ها از پیش تعیین شده بوده و پس از وارد کردن اطلاعات پذیرش و یا خدمات انجام شده، مبلغ قابل پرداخت به صورت اتوماتیک بر روی دستگاه کارتخوان اعمال شده و بیمار نسبت به پرداخت هزینه اقدام می‌کند.  امکان چاپ اطلاعات اضافی مانند نام بیمار، شماره‌ی پرونده و عنوان پرداخت نیز بر روی  فیش وجود دارد.

سیستم فرم ساز

این امکان را تمامی استفاده‌کنندگان خود می‌دهد تا بتوانند تمامی فرم‌های مورد نیاز خود را تهیه کنند. تمامی سوال و جواب‌ها، نظرسنجی‌ها و اطلاعات اولیه‌ای که باید توسط فرم‌های متفاوت از بیماران تهیه شود، در این بخش قابل تنظیم است که جمع آوری اطلاعات کامل و یکپارچه را در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌سازد. از این طریق پزشک می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان به کلیدی ترین اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی پیدا کند و یا با استفاده از فرم‌های نظر سنجی سطح رضایت بیماران مراجعه کننده از خدمات خود و دستیاران خود را سنجیده و جهت بهبود آنها اقداماتی را انجام دهد.

سامانه‌ی پیامکی پیشرفته

سامانه‌ی پیامکی این نرم افزار بسیار قدرتمند بوده و می‌تواند بر اساس فیلتر‌های متفاوت بیماران را دسته بندی و طبق آن، پیامک‌های مربوطه را ارسال کند. از سامانه‌ی پیامکی می‌توان جهت یاد آوری نوبت، یاد آوری پرداخت اقساط، اطلاع رسانی ثبت پرونده به بیماران، ارسال تبریک مناسبت‌های مختلف به افراد خاص، اطلاع رسانی بسته بودن مرکز و بسیاری موارد دیگر استفاده کرد. سیستم یادآور موجود در صفحه‌ی اصلی نرم افزار نیز پزشکان و دستیاران را از تمامی اطلاع رسانی‌های روز که می‌تواند از طریق سامانه‌ی پیامکی انجام شود، مطلع می‌سازد.

سیستم انبارداری پیشرفته

با ثبت دقیق ورودی‌ (خرید) و خروجی ‌(مصرف) کالاها، امکان تهیه لیست خرید و هشدار اتمام هر کالا به صورت خودکار در نرم افزار مدیریت مطب و کلینک ژنیک فراهم می‌گردد. این قابلیت باعث ساماندهی سیستم انبارداری در مطب‌ها شده و از نگرانی پزشک و دستیارش در رابطه با اتمام ناگهانی تجهیزات مصرفی می‌کاهد. همچنین هشدار به پایان رسیدن تاریخ انقضا کالاهای موجود در انبار، این امکان را به پزشک می‌دهد بتواند تا حد ممکن از هدر رفتن تجهیزات خود جلوگیری و از این طریق از ایجاد ضررهای مالی را کاهش دهد.

گزارش‌‌های متنوع و جامع

فرم‌های گزارش سازی شامل گزارش کامل مالی(گزارش صندوق، کسورات، گزارش مالی پزشکان و…) گزارش لابراتوار، گزارشات نوبت‌دهی، بیمه، بیماران، سیستم لیزر، انبارداری، حضور و غیاب، درمان‌ها و بسیاری موارد دیگر است. با استفاده از این قابلیت، دیگر هیچ نیازی به جست و جو در میان پرونده ها و بررسی تک به تک درمان‌ها، پرداخت‌ها و موارد دیگر وجود ندارد. تمامی فعالیت‌های درمانی، بیمه‌ای، پرداختی، حسابداری، کارکرد پرسنل و… با جزئیات یا به صورت کلی قابل گزارش گیری اتوماتیک هستند.

سایر امکانات نرم افزار مطب و کلینیک تحت ویندوز ژنیک

سیستم پیگیری وضعیت بیمار (Follow)
ارائه گزارشات متنوع و متعدد
امکان ارسال پیامک‌های اطلاع رسانی، یاد‌آوری، تبلیغاتی و مناسبتی
امکان برقراری تماس تلفنی از درون نرم افزار بر روی خطوط تلفن (سیستم شماره گیر ژنیک)
امکان ایجاد فرم‌های متنوع با قابلیت‌های ویژه (سیستم فرم‌ساز)
اتصال به دستگاه‌های پوز (بدون محدودیت در حساب بانکی)
چاپ انواع رسیدهای مختلف نظیر رسید دریافت وجه، رسید درمان، رسید ثبت نوبت و…
پشتیبانگیری (Backup) خودکار و دستی با قابلیت انتقال فایل‌ها به فضاهای ابری نظیر Google Drive، DropBox و…
امکان چاپ انواع نامه و گواهی با متون از پیش تعیین شده بر روی سربرگ پزشک (سیستم نامه نگاری)

امکان رزرو نوبت و ایجاد لیست انتظار با قابلیت جایگزینی نوبت‌های کنسل شده
امکان انتقال نوبت‌ها از یک روز به روز دیگر با قابلیت اطلاع رسانی پیامکی به بیماران
امکان ثبت برنامه‌های پیچیده کاری پزشکان
امکان تشخیص بیماران خوش‌قول و بدقول بر اساس ساعت مراجعه
امکان رنگ بندی بلاک‌های نوبت در سیستم Time Line به منظور افزایش کارایی
امکان یادآوری پیامکی نوبت‌ها

ثبت کامل مشخصات بیماران
امکان ایجاد انواع فیلد‌های دلخواه
ثبت سوابق پزشکی و علل مراجعه
سیستم جامع فرم‌ساز با قابلیت ایجاد انواع پرسشنامه
دسته‌بندی دستی و خودکار بیماران

جستجوی هوشمند و ساده
دسترسی سریع به اطلاعات
ارائه گزارشات متنوع و متعدد

چارت دندانی (نرم افزار دندانپزشکی)

حسابداری جامع به همراه امکان مدیریت هزینه‌ها و درآمد‌های جانبی
امکان تقسیط و یادآوری اقساط
قابلیت مدیریت و یادآوری چک
سیستم جامع مدیریت مالی درمان‌ها
ایجاد و مدیریت انواع لیست‌های بیمه
ارائه گزارشات متنوع مالی و بیمه به همراه قابلیت ایجاد فایل دیسکت بیمه
چاپ انواع رسید و همچنین ارسال پیامک‌های اطلاع رسانی مالی

امکان تعریف چند انبار مختلف
اعمال دسترسی کاربران به انبارهای مشخص
اعلام هشدار کم بود موجودی
امکان ایجاد لیست خرید خودکار و دستی
مدیریت تاریخ انقضاء کالاهای موجود در انبار
ارائه انواع گزارشات متعدد و متنوع
اعلام آخرین قبمت خرید و محاسبه قیمت در زمان مصرف

سیستم مدیریت تصاویر نرم افزار مطب و کلینیک ژنیک بسیار جامع بوده و ضمن امکان ثبت و مدیریت تصاویر بیمار، امکان جستجوی تصاویر بر اساس تگ‌ها و توضیحات ثبت شده و همچنین دسته‌بندی فراهم است. ژنیک می‌تواند در حالت اتصال مستقیم، به تجهیزات تصویربرداری متصل شده و تصاویر را از RVG یا PSP ثبت نماید. به علاوه این امکان فراهم شده است که نرم افزار مدیریت مطب و کلینیک ژنیک به صورت غیر مستقیم به سیستم تصویر برداری متصل شده و ضمن ثبت پرونده در نرم افزار تصویر برداری، تصاویر ثبت شده توسط آنها نیز در سیستم ژنیک مشاهده شود. ژنیک همچنین قابلیت نمایش تصاویر دایکام (DICOM) به صورت تکی و سری را دارد. نرم افزار دندانپزشکی ژنیک همچنین امکان ضبط ویدئو و تصویر از طریق تجهیزاتی نظیر دوربین‌های داخل دهانی را داشته و می‌تواند انواع قالب‌ها نظیر تصاویر قبل و بعد و آلبوم‌های ارتودنسی را در مراحل مختلف درمان ایجاد نماید. در ژنیک همچنین می‌توان تصاویر قبل، بعد و حین درمان را ضمیمه سند درمان کرد تا علاوه بر سهولت در جستجو، دسته‌بندی مناسبی نیز برای تصاویر صورت پذیرد.

تمامی این امکانات به صورت بسیار ساده تهیه شده‌اند تا پرسنل مجموعه با حداقل دانش فنی، بتوانند در سریع‌ترین زمان، اطلاعات را مدیریت نمایند. به عنوان مثال ثبت تصویر در نرم افزار ژنیک به سادگی انجام یک کلیک راست است.

نظرات مشتریان نرم افزار مطب و کلینیک ژنیک

 • دکتر محمدرضا حسابیدکتر محمدرضا حسابی

  نرم‌افزار مدیریت مطب و کلینیک ژنیک یکی از بهترین، کامل‌ترین و کاراترین نرم‌افزارهای مدیریت مطب برای من بوده است.
  از خصوصیات مثبت گروه ژنیک، تسلط و تبحر کامل آنان به حرفه خود و همچنین پشتیبانی عالی و تمام وقت گروه و احساس مسئولیت خاصی که نسبت به مشتریان خود دارند، بوده و دیگر نکته مثبت این گروه تعامل سازنده در سفارشی کردن نرم‌افزار بر اساس نیازهای پزشک در مطب است.

  مطالعه بیشتر...

 • دکتر اسامه قاسمیدکتر اسامه قاسمیhttp://drosameh.com

  اینجانب دکتراسامه قاسمی  پس از بررسی و مذاکره و سپس نصب آزمایشی و رایگان و همچنین لمس تفاوتهای فاحش این گروه و خدمات آنها و کاربری فوق العاده و لذت بخش نرم‌افزار و سخت‌افزارهای ایشان، تصمیم به خرید نرم افزار و تجهیز مطب خویش بواسطه کمک دوستان ژنیک را گرفتم و الحمدلله از انتخاب خود راضی بوده و آن را به همکاران عزیز نیز توصیه می‌نمایم.

  مطالعه بیشتر...

 • دکتر افشین پور نصیردکتر افشین پور نصیر

  بنده به مدت سه سال و نیم است که از نرم‌افزار مدیریت مطب ژنیک استفاده می‌کنم و در رابطه با این موضوع علاقمند هستم تا به نکاتی اشاره کنم.

  این نرم‌افزار بسیار کامل بوده و به راحتی می‌تواند تمامی نیازهای بنده برای مدیریت مطب را پوشش دهد. مهم‌تر از آن، پشتیبانی بسیار عالی و حرفه‌ای این نرم‌افزار است که در صورت بروز هرگونه سوال یا اشکالی، تیم ژنیک بلافاصه به صورت آنلاین به رسیدگی آن پرداخته و در کمترین زمان ممکن به تمامی موارد رسیدگی می‌کنند.

  بنده استفاده از این نرم‌افزار را به تمامی همکارانم توصیه می‌کنم.

  مطالعه بیشتر...

 • دکتر رضا پزشکاندکتر رضا پزشکان

  بنده در دوران فعالیت خود تعداد بسیار زیادی از این نرم‌افزارها را مورد استفاده و آزمایش قرار دادم تا نهایتا با نرم‌افزار بسیار خوب ژنیک آشنا شدم. هم‌اکنون بسیار علاقمندم تا تجربه عالی استفاده از این نرم‌افزار را با تمام پزشکان ایران در میان بگذارم تا بتوانند از آن استفاده کرده و بهره کافی را ببرند.

  مطالعه بیشتر...

 • دکتر محمدرضا حسینیدکتر محمدرضا حسینیhttps://drhoseyni.com

  بنده از سال ٨۴ در مطب خود نرم افزار دندانپزشکی داشته و تمام نرم افزارهای دندانپزشکی موجود را یا دیده ام یا با آن‌ها کار کرده ام و همیشه بابت مشکلاتی که نرم افزارهای موجود در بازار دارند، ناراضی و گله مند بودم. در حال حاضر حدود یک سال است که از نرم افزار مدیریت مطب ژنیک استفاده می‌کنم. واقعا راضی هستم و به گروه ژنیک بابت طراحی این نرم افزار کارآمد تبریک می‌گویم واستفاده از این نرم افزار را به تمامی دوستانم توصیه کرده ام.

  مطالعه بیشتر...

 • دکتر مرسده قوامی لاهیجیدکتر مرسده قوامی لاهیجی

  به نظرم یکی از مهمترین مزیت‌های این نرم‌افزار خدمات پس از فروش خوب گروه ژنیک است که پرسنل ژنیک در هر زمان بطور تلفنی و یا از طریق اینترنت راهنمایی‌های لازم را انجام داده و در کمترین زمان ممکن، مشکل پیش آمده را برطرف می‌کنند که لازم است از آنها کمال تشکر و قدردانی را داشته باشم.

  مطالعه بیشتر...

 • دکتر نوید حسین زادهدکتر نوید حسین زادهhttps://dr-nhz.com

  با سلام. اینجانب دکتر نوید حسین زاده، متخصص طب فیزیکی و توانبخشی پس از ۱۵ سال سابقه حضور در مطب، به مدت سه سال است که با نرم‌افزار مدیریت مطب ژنیک آشنا شده و از آن استفاده می‌کنم.

  مطالعه بیشتر...