Zhenic-logo-50

ژنیکـــ

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

تلاش وب‌سایت iFixit برای کمک به بیمارستان‌ها جهت مبارزه با کرونا

 iFixit به خاطر شیوع گسترده کرونا ویروس در سرتاسر جهان و کمبود امکانات مراکز درمانی برای نجات جان بیماران، پایگاه داده‌ای از مستندات و دستورالعمل‌های چگونگی تعمیر تجهیزات پزشکی و بیمارستانی تهیه کرده است.

گروه iFixit را بیشتر با تعمیر لوازم دیجیتال مانند موبایل، تبلت و لپ تاپ می‌شناسیم. این تیم حالا می‌خواهد نقش مهم تری در زمان بحران ایفا کند و به همین دلیل، به دنبال دفترچه‌های راهنمای تعمیر  تجهیزات پزشکی و بیمارستانی علی الخصوص دستگاه‌های تنفس مصنوعی (ونتیلاتور) و BiPAP است تا نحوه تعمیر آنها را به پایگاه داده خود اضافه کند.

این گروه از تمام افرادی که به چنین دفترچه هایی دسترسی دارند خواسته که عکس ها و فایل های مربوطه را در سایت آن‌ها آپلود نمایند. شما نیز از این لینک می‌توانید به بانک اطلاعاتی تجهیزات پزشکی iFixit دسترسی پیدا کنید.

دلیل ساخت چنین پایگاه داده ای کاملاً واضح است. با شیوع نفس گیر کرونا ویروس جدید در سرتاسر جهان و تجربیات بیمارستان های چین و ایتالیا، همه می‌دانند که تأمین ونتیلاتور در مقیاس وسیع به شدت دشوار است. بنابراین تعمیر این تجهیزات اهمیت فوق العاده ای دارد. درمان بیماران مبتلا به COVID-19 بدون تجهیزات تنفسی مصنوعی هم تقریباً ناممکن است.

شرکت‌های سازنده تجهیزات پزشکی با ارائه دفترچه های راهنما می‌توانند iFixit را در این راه کمک کنند. این تیم پس از دریافت اطلاعات، آنها را به نحوی ویرایش می‌کند که به سادگی قابل فهم باشند. همچنین ترجمه راهنمای تعمیر به زبان های دیگر نیز در دستور کار iFixit قرار دارد.

علاوه بر راهنمای تعمیر، نحوه نگهداری صحیح از این تجهیزات و افزایش طول عمر مفید آنها نیز به دیتابیس iFixit اضافه می‌شود. اگر شما هم به چنین منابعی دسترسی دارید، می‌توانید فایل های مربوطه را از این لینک مستقیماً در سایت iFixit آپلود کنید.

کرونا ویروس جدید تا این لحظه بیش از 250 هزار نفر را در سرتاسر جهان بیمار کرده و جان بیش از 10 هزار نفر را گرفته است.

منبع: دیجیتاتو

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط