مدیریت و کنترل اینترنت وای فای رایگان در مطب و کلینیک - گروه فناوری اطلاعات ژنیک

اگر به خاطر داشته باشید در مطلب اهمیت رضایتمندی بیماران و راهکارهایی ساده برای افزایش آن به طرح راهکارهایی جهت افزایش رضایتمندی بیماران پرداختیم. یکی راهکارهای پیشنهادی ارائه اینترنت رایگان در مجموعه پزشکی بود. اما آنچه به عنوان سوال مطرح گردید آن بود که چگونه می‌توان از دردسرهای احتمالی ارائه اینترنت رایگان رهایی یافت؟

ارائه اینترنت رایگان در مطب یک خدمت عالی برای بیماران است. امروزه می‌توان از امتیاز وای فای رایگان استفاده های خاصی نیز برد به عنوان مثال مجلاتی که در گذشته در اختیار بیماران مطب قرار می‌گرفت را می‌توان به صورت دیجیتال و با مطالب دلخواه در اختیاران بیماران قرار داد. در حقیقت برای بیشتر افراد، نشستن بر روی صندلی در اتاق انتظار مطب می‌تواند امری خسته‌کننده باشد. با ارائه اینترنت در مطب به منظور انجام کارهای اینترنتی مانند چک کردن اینستاگرام و پیام رسان‌های مختلف و سایت‌های علمی و خبری، می‌توان این وضعیت را بهبود بخشید. برخی افراد نیز در ساعات کاری به مطب مراجعه می‌کنند که ممکن است در زمان انتظار در مطب شما بخواهند به ادامه کار خود برسند.

نکته قابل تامل این است که ارائه اینترنت رایگان در مطب یا مجموعه پزشکی  و در اختیار قرار دادن آن به مراجعه کنندگان مخاطراتی چون هزینه بالا و مسائل امنیتی را به دنبال دارد که نیازمند تهیه زیرساختی مناسب است.

در نظر بگیرید مجموعه ای تصمیم به ارائه اینترنت بی‌سیم رایگان می‌گیرد. در این راستا رمز اینترنت را در اختیار افراد قرار می‌دهد. این رمز به مرور در اختیار افراد بسیاری که در اطراف مجموعه‌اند قرار گرفته و از اینترنت مجموعه استفاده می‌کنند. از طرفی اتصال به اینترنت برای تمامی افراد یکسان نخواهد بود بدین معنی که فردی با استفاده از نرم افزارهای افزایش دهنده سرعت دانلود، سرعت و حجم دانلود بسیاری را به خود اختصاص داده و منجر به افت کیفیت اینترنت برای دیگران می‌شوند.

گروه فناوری اطلاعات ژنیک با بررسی دقیق این مشکل به ارائه راهکارهایی مناسب، کنترل شده و به صرفه برای مدیران مجموعه‌های پزشکی پرداخته است. در این راهکار که سیستم اتاق انتظار ژنیک نامیده می‌شود، مشتریان پس از اتصال به وایرلس مجموعه، می تواند باتوجه به سیاستی که از جانب صاحب مجموعه مبنی بر سرعت اینترنت ،حجم دانلود و زمان استفاده اعمال شده است، از این اینترنت استفاده نماید. همچنین وای فای رایگان ارائه شده به طور کلی از شبکه داخلی مطب یا کلینیک مجزا و ایزوله خواهد بود.

از قابلیت های سرویس ارائه اینترنت رایگان ژنیک می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • امکان تخصیص شناسه و کلمه عبور به پرسنل و افراد خاص همراه با مدیریت حجم و زمان
  • اعمال محدودیت های سرعت، حجم دانلود و زمان استفاده مشتریان برای جلوگیری از اتمام حجم اینترنت‌های محدود و کاهش هزینه های خرید ترافیک
  • امکان نظرسنجی به مراجعه کنندگان از طریق این سرویس
  • امکان ایجاد پرتال و مجله الکترونیکی محلی برای مجموعه و ارجاع مراجعه کنندگان به آن و در نتیجه کاهش هزینه‌های خرید ترافیک
  • امکان لینک کردن مشتری به کانال تلگرام، اینستاگرام یا سایت و مجله الکترونیکی مجموعه