ثبت پرونده دیجیتال در نرم افزار ژنیک به گونه‌ای ‌طراحی شده است تا کاربر بتواند گزینه‌های مورد نیاز خود شامل اطلاعات فردی بیمار، راه‌های ارتباطی ، علل مراجعه و مواردی چون سوابق دارویی و درمانی را با تفکیک دسترسی پزشکان مربوطه انتخاب و تکمیل نماید

در مبحث لزوم دیجیتال سازی مدارک پزشکی به اهمیت این امر اشاره نمودیم که حذف پرونده‌های کاغذی، حذف فضای مورد نیاز جهت بایگانی، افزایش سرعت دسترسی به پرونده،‌ سهولت دسترسی به اطلاعات بیمار و ارجاع به پزشک مربوطه می‌تواند از جمله دلایل نیاز به دیجیتال سازی مدارک پزشکی باشد.

اعتقاد گروه فناوری اطلاعات ژنیک بر آن است، همانگونه که امکانات پزشکی بسیار مدرن و دیجیتال شده است، در حوزه مدیریت مطب نیز همچون کشورهای پیشرفته می‌بایست دیجیتال سازی صورت پذیرد. خاطرنشان می‌سازد عمر پرونده‌های کاغذی به سر آمده و در این راستا راهکاری دقیق، کاربردی و در عین حال آسان در اختیار شما قرار دارد.

مهم‌ترین اصل در استفاده از ابزار دیجیتال رابط کاربری آن است. ژنیک ابزاری را در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتوانید به سهولت اطلاعات بیماران را وارد نموده و گزارشات مربوط به وی را در پرونده دیجیتال ثبت نمایید.

ثبت پرونده دیجیتال در نرم افزار ژنیک به گونه‌ای ‌طراحی شده است تا کاربر بتواند گزینه‌های مورد نیاز خود شامل اطلاعات فردی بیمار، راه‌های ارتباطی ، علل مراجعه و مواردی چون سوابق دارویی و درمانی را با تفکیک دسترسی پزشکان مربوطه انتخاب و تکمیل نماید. در ذیل به شرح این موارد می پردازیم.

اطلاعات فردی :

در این قسمت واحد پذیرش می‌تواند تمامی اطلاعات فردی از جمله نام و نام خانوادگی ، نام پدر ، کد ملی و ….. را وارد نماید. یکی از امتیازات ژنیک انتخاب سرپرست در ایجاد پرونده بیمار است تا در مواردی چون حسابداری ، سرپرست خانواده مشخص و پاسخگوی هزینه‌‌های خانوده گردد.

ذکر این نکته حائز اهمیت است که نرم افزار جامع مدیریت مطب و کلینیک ژنیک امکان اضافه یا حذف نمودن پارامترهای مورد نیاز مجموعه درمانی را فراهم نموده است.

مشخص نمودن معرف:

یکی از قابلیت‌های ثبت پرونده در نرم افزار جامع مدیریت مطب و کلینیک ژنیک انتخاب معرف بیمار است. این قابلیت در شناسایی افرادی که منجر به جذب و معرفی بیماران جدید می‌گردند کمک شایانی می‌نماید. در جهت این همکاری مجموعه درمانی می‌تواند سیاست‌های تقدیر و تشکر خود را در قالب تخفیفات و ایجاد باشگاه مشتریان اعمال نماید.

علت مراجعه :

در این قسمت پزشک می‌تواند علل مراجعه بیمار را قید و در مراجعات بعدی براحتی به سوابق بیمار دسترسی پیدا نماید.

ثبت سوابق دارویی و درمانی :

از مهمترین بخش‌های نرم افزار جامع مدیریت مطب و کلینیک ژنیک قابلیت ثبت و تعیین سوابق دارویی و درمانی است. این قابلیت به گونه‌ای طراحی شده است که موارد بسیار حاد و اساسی به صورت هشدار نمایان گشته و از بروز خطای احتمالی در تجویز دارو یا درمان خاص جلوگیری نماید.

امکان ارسال اس ام اس :

یکی از مهمترین، کارآمدترین و کاربردی ترین امکانات نرم‌افزار جامع مدیریت مطب ژنیک است. این سیستم تا حد زیادی امور وقت‌گیر ارتباطی مطب یا کلینیک را کاهش داده و باعث صرفه جویی بسیار زیادی در وقت پرسنل خواهد شد. ارسال یادآور نوبت، رسید پرداخت وجه، قدردانی از معرف، یادآور تغییر زمان نوبت، اعلام تشکیل پرونده، یادآور بدهکاران، تبریک سال نو، تبریک تولد و… تنها گوشه‌ای از امکاناتی است که سامانه پیامکی ژنیک در اختیار شما قرار می‌دهد.

امکان دسته‌بندی هوشمند بیماران:

توانایی دسته‌بندی هوشمند بیماران براساس درمان‌ها، هزینه کرد، تعداد معرفی، سن، جنسیت و … . درحال حاضر از اختصاصات نرم افزار مدیریت مطب و کلینیک ژنیک است. این قابلیت توانایی تعامل مستقیم با باشگاه مشتریان ژنیک را دارا بوده و امکانی را فراهم می‌آورد تا مجموعه درمانی بدون فوت وقت و سرمایه انسانی، به سهولت به این امکانات دسترسی یابد.

این سیستم به عنوان یکی از پایه‌های اصلی سیستم باشگاه مشتریان امکان مدیریت دقیق و بهره‌وری بالای مجموعه درمانی را ایجاد نموده و در سیاست گذاری مجموعه درمانی موثر باشد.

 

همانطور که قبلا اشاره گردید مهمترین نکته در نرم افزار جامع مدیریت مطب و کلینیک ژنیک ورود آسان اطلاعات است. یکی از دست‌آوردهای مهم این گروه در اختیار قرار دادن ابزار قلم پیشرفته ژنیک است که دارای جوهر بوده و علاوه بر قابلیت نوشتار بر روی کاغذ و یا هر سطح صاف، منجر به ثبت دستخط پزشک به صورت دیجیتال در پرونده بیمار می‌گردد.

از دیگر امکانات ثبت و دسترسی پرونده در نرم افزار جامع مدیریت مطب و کلینیک ژنیک می‌توان به سیستم بسیار پیشرفته مدیریت تصاویر اشاره نمود. امکان اتصال به تمامی دستگاه های رادیوگرافی، امکان ذخیره تمامی تصاویر دیجیتال با حفظ کیفیت اصلی و همزمان در پرونده بیمار از جمله قابلیت های این ابزار قدرتمند ژنیک است.