ژنیکـــ

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

بدون شک می‌توان گفت دیجیتال شدن پرونده‌های پزشکی و در نتیجه راحتی جستجو و کار با آن‌ها، یکی از اساسی‌ترین دلایل به وجود آمدن نرم‌افزارهای مدیریت مطب و کلینیک است.

گروه فناوری اطلاعات ژنیک، به عنوان یکی از پیشروترین سازندگان برنامه‌های مدیریت مطب و کلینیک، همواره راحتی پزشک، کادر درمان و بیمار را جزو دغدغه‌های اصلی خود قرار داده است؛ به همین دلیل توانسته است یکی از کامل‌ترین و در عین حال آسان‌ترین سیستم‌های مدیریت پرونده را برای استفاده پزشکان طراحی کند. ایجاد و مدیریت پرونده‌های پزشکی در این سیستم بسیار ساده بوده و این نرم‌افزار به راحتی قادر خواهد بود تا به تمامی نیازهای مجموعه درمانی پاسخ دهد. در ادامه کمی بیشتر به معرفی تعدادی از امکانات این بخش خواهیم پرداخت.

 

ثبت پرونده‌های پزشکی

در بخش مدیریت پرونده‌های پزشکی نرم‌افزار شما قادر خواهید بود با کلیک بر روی گزینه ایجاد پرونده فرایند مربوط به تشکیل پرونده را انجام دهید. تمامی اطلاعات بیمار اعم از مشخصات کامل، وضعیت بیمه، راه‌های ارتباطی، سابقه درمان‌های قبلی و… می‌توانند در پرونده بیمار به ثبت برسند.

تشکیل پرونده

برای ثبت سوابق پزشکی بیمار کافی است بر روی پارامتر مورد نظر (سوابق دارویی، سوابق جراحی و…) کلیک کرده، عنوان سابقه را وارد نموده و سپس ثبت نمایید. همچنین با کلیک بر روی آیتم هشدار قادر خواهید بود تا اهمیت مورد وارد شده در پرونده‌های پزشکی بیماران را با رنگ قرمز به صورت هایلایت نمایش دهید.

سوابق پزشکی

لازم به ذکر است که برای تعداد پرونده‌های پزشکی ورودی هیچ محدودیتی وجود نداشته و پزشک می‌تواند به راحتی تمامی پرونده‌های بیماران خود را بدون هیچ مشکلی وارد نرم‌افزار کند. تمامی پرونده‌ها پس از ثبت، با استفاده از نوار امکانات بالای نرم‌افزار قابلیت ویرایش و یا حذف شدن را نیز خواهند داشت. در نرم‌افزار مدیریت مطب و کلینیک ژنیک، جستجو میان پرونده‌ها با پارامترهای متفاوتی مانند نام، شماره تلفن، شماره پرونده و… قابل انجام است.

بسیاری از دردسرهای متداول جستجو در این سیستم حذف شده است؛ بنابراین کاربر به هیچ عنوان برای مواردی مانند وارد کردن یک فاصله اضافه، وارد کردن اطلاعات در فیلد اشتباه و مشکلاتی از این قبیل، دچار مشکل در جستجو نخواهد شد و سیستم قادر خواهد بود فرایند سرچ میان پرونده‌ها را به درستی انجام دهد.

 

دریافت هزینه درمان بیمار

به این منظور می‌توانید پرونده پزشکی بیمار مورد نظر خود را با استفاده از پارامترهای جستجو در میان تمامی اطلاعات پیدا کرده و پس از انتخاب پرونده بر روی گزینه پرداخت هزینه‌های خانواده کلیک نموده و سپس مبلغ دریافتی از بیمار را ثبت نمایید. در این قسمت می‌توان مبلغ، تاریخ و روش پرداخت هزینه را مشخص نمود.

پرداخت هزینه ها

تصاویر و فایل‌های مربوط به بیمار

نرم‌افزار مدیریت مطب ژنیک دارای پیشرفته‌ترین و جامع‌ترین سیستم مدیریت تصاویر و فایل‌ است. پرونده هر بیمار در نرم‌افزار مدیریت مطب و کلینیک ژنیک، دارای یک فولدر مخصوص با نام خود خواهد بود که پزشک می‌تواند تمامی فایل‌های مربوط به بیمار اعم از تصاویر، اسناد، فیلم‌ها و… را در آن بارگذاری کند. برای دسترسی و مدیریت سریع این فولدر می‌توان از گزینه تصاویر و فایل‌های بیمار که در نوار بالای پرونده‌های پزشکی نشان داده می‌شود استفاده کرد. این تصاویر می‌توانند با استفاده از وب کم، RVG، اسکنر، سی‌دی و… دریافت شده و در پرونده بیمار ذخیره شوند. برای آپلود تصاویر و فایل‌ها هیچ گونه محدودیتی از نظر فرمت فایل وجود نداشته و نرم‌افزار قادر خواهد بود تا تمامی فرمت‌ها مانند pdf، DICOM، SDL و… را در فولدر بیمار ذخیره کرده و نمایش دهد.

پس از آپلود فایل در پرونده، می‌توانید با انتخاب گزینه مدیریت تصاویر توضیحات و تاریخ فایل‌های ثبت شده را در کادر مشاهده کنید. قابلیت جستجو میان تصاویر با استفاده از تگ روی عکس‌ها و قابلیت ویرایش تصاویر نیز از جمله امکانات بی‌نظیر این نرم‌افزار در مقابل سایر سیستم‌های مشابه هستند.

 

** یکی از مهم‌ترین نکاتی که در استفاده از این نرم‌افزار وجود دارد این است که افزایش بار اطلاعات هیچ تاثیری بر روی سیستم و سرعت کارکرد آن نخواهد داشت. این به معنی است که هر مطب یا کلینیکی به راحتی و بدون ایجاد کوچکترین مشکلی قادر خواهد بود تا اطلاعات تمامی بیماران خود را به طور کامل وارد نرم‌افزار کرده و از آن استفاده کند **

 

 

کارتابل

آیتم کارتابل در نوار بالای نرم‌افزار نشان دهنده برنامه کاری هر کاربر است. با استفاده از این گزینه می‌توانید پرونده بیمار را به پزشک مورد نظر ارجاع داده تا پزشک در سیستم خود مشخصات بیمار را دریافت کند. همچنین با استفاده از این سیستم پزشک به صورت مداوم در جریان تعداد افرادی که در لیست انتظار هستند خواهد شد.

کارتابل

ثبت درمان در پرونده بیمار

جهت ثبت درمان در پرونده بیمار کافی است دو بار روی پرونده مورد نظر کلیک کنید تا پرونده کامل برای شما نشان داده شود. سپس از میان سربرگ‌های موجود، سربرگ پرونده پزشکی  را انتخاب کنید. ثبت درمان در نرم‌افزار مدیریت مطب و کلینیک ژنیک به چهار صورت پیش فرض، دستخط، تایپی و صوتی امکان پذیر است.

پرونده ها

ثبت درمان به صورت پیش فرض

 با استفاده از این گزینه، پزشک قادر خواهد بود تا نوع درمان بیمار را از لیست درمان‌های پیش فرض انتخاب نموده و در پرونده وی ثبت کند.

ثبت درمان به صورت دستخط

در این حالت، پزشک با استفاده از قلم دیجیتال مخصوص متصل به سیستم خود، تمامی اطلاعات و تجویزات مورد نظر را برای بیمار یادداشت می‌کند. به این صورت این یادداشت علاوه بر کاغذ، به صورت یک دستخط الکترونیکی وارد پرونده‌های پزشکی بیماران نیز خواهد شد.

ثبت درمان به صورت تایپی

 پزشک می‌تواند شخصا اقدام به تایپ تمامی اطلاعات مورد نیاز در پرونده‌های پزشکی بیماران نماید.

ثبت درمان با استفاده از فایل صوتی

در این حالت، هیچ نیازی به نوشتن نبوده و کافی است پزشک تمامی اطلاعات و توضیحات در مورد پرونده بیمار را بیان کرده و به صورت فایل صوتی در نرم‌افزار ذخیره کند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط