بروزرسانی نسخه ۱.۸.۰.۱. نرم‌افزار مدیریت مطب و کلینیک ژنیک بعد از ۴۵ روز از انتشار نسخه ۱.۸.۰.۰ نرم‌افزار در تاریخ اول مرداد ماه ۱۳۹۶ عرضه شد. گروه فناوری اطلاعات ژنیک با هدف ارتقاء زیرساخت‌های فنی خود، تغییرات مهمی را در این نسخه ایجاد کرده است که از این نظر می‌توان به تغییر ساختار پایگاه داده به منظور افزایش سرعت و ایجاد بهینه سازی‌های زیاد در فرآیندها اشاره کرد. علاوه بر تحولات زیرساختی فراوانی که در نرم‌افزار ایجاد شده است، امکانات جدیدی نیز در این نگارش در دسترس است که به صورت اجمالی به برخی از آنها خواهیم پرداخت :

  1. بهبود عملکرد سامانه ارسال پیامک تولد.
  2. اضافه شدن سیستم فالو خودکار وابسته به درمان.

در این سیستم که از بهترین امکانات نرم‌افزار است، می‌توان با تنظیم خدمات در بخش “تنظیمات|تنظیمات نرم‌افزار|خدمات”، آنها را به گونه‌ای تنظیم کرد که با ثبت درمان مربوطه برای یک بیمار به صورت خودکار یک فالو در زمان مشخصی ثبت شود و پیگیری روند درمان شخص را یادآوری نماید. بر هیچ کس پوشیده نیست که پیگیری صحیح درمان بیماران تا چه حد می‌تواند حس رضایتمندی و وفاداری بیماران را تقویت نماید.

۳.اضافه شدن قابلیت‌های جدید به سیستم دسته بندی خودکار نظیر

  • مدیریت دسته‌های خودکار بر اساس سن و جنس و همچنین درمان‌های انجام شده.
  • اضافه شدن قابلیت ثبت دسته بندی بر اساس درمان‌های انجام شده.

۴. اضافه شدن سیستم مدیریت ابزارها

ابزارها بخش جدیدی از نرم‌افزار است. از این پس گروه فناوری اطلاعات ژنیک قصد دارد تا علاوه بر امکانات مدیریت، امکانات کمک درمانی را نیز به نرم‌افزار اضافه نماید. این امکانات فرآیند تشخیص را برای پزشک آسان کرده و از این رو خدمات ارزنده‌ای را به جامعه پزشکی ارائه خواهد کرد. برای استفاده از این قابلیت‌ها کافی است وارد بخش “تنظیمات|مدیریت ابزارها” شده و ابزارهای مورد نیازتان را فعال نمایید تا در بخش پرونده پزشکی بیمار به کمک شما بیایند. این ابزارها با “نمودار رشد کودک” در نسخ پزشکی و سیستم گزارش فرم‌ساز برای تمامی نسخ فعال گشته است. در آینده‌ای نزدیک ابزارهای کاربردی جدیدی نیز به نرم‌افزار اضافه خواهد شد.

۵. ثابت ماندن شماره صفحه دفترچه بیمه بعد از استفاده از گزینه ذخیره و جدید در پنجره ثبت درمان

۶. تغییر جامع سیستم مدیریت تصاویر و افزایش سرعت استفاده از آن

۷. اضافه شدن ستون سهم پزشک به تمامی گزارشات مربوط به مبالغ دریافتی پزشکان

علاوه بر مواد ذکر شده، فایل PDF آموزش نرم‌افزار نیز بروزرسانی شده است.